به سایت انجمن فیزیوتراپی ایران خوش آمدید...

امروز جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱     | ساعت ۳:۵۳
flag
صفحه اصلی  >  اخبار  >  هشتاد و پنج درصد بیماران کرونایی نیاز به بستری ندارند
هشتاد و پنج درصد بیماران کرونایی نیاز به بستری ندارند هشتاد و پنج درصد بیماران کرونایی نیاز به بستری ندارند (تعداد بازدید : 785)
۸۵ درصد بیماران کرونایی نیاز به بستری ندارند
تهران - ایرنا- رییس انجمن فیزیوتراپی ایران با بیان اینکه عامل اصلی مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا مشکلات تنفسی است، گفت: ۸۵ درصد بیماران کرونایی نیاز به بستری پیدا نمی کنند و می توانند با کمک فیزیوتراپیست در محیط سربسته فعالیت های فیزیکی و تنفسی را انجام دهند.

احمد موذن زاده روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی فیزیوتراپی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و سلامت ایرنا افزود: فیزیوتراپیست ها در مراحل حاد و تحت حاد کرونا با فیزیوتراپی تنفسی و توانبخشی ریوی نقش آفرینی می کنند.

وی اظهار داشت: روز جهانی فیزیوتراپی روز فرصت مغتنمی است برای معرفی و شناسایی نقش و جایگاه حرفه ای بی بدیل جامعه بزرگ فیزیوتراپی در پیشگیری، درمان و توانبخشی طیف وسیعی از بیماری ها که امسال شعار جهانی ما  “ توانبخشی و کووید ۱۹ طولانی مدت ( long covid ۱۹ ) یا مزمن “ است.

موذن زاده تصریح کرد: فیزیوتراپیست ها در شرایط مزمن و طولانی مدت بیمار کرونایی در ارتباط با توانبخشی ضعف مفرط حرکتی و سایر اختلالات اسکلتی عضلانی انجام وظیفه می کنند.

به گفته رییس انجمن فیزیوتراپی ایران، همچنین کرونا در مبتلایان عوارض تنفسی ایجاد کرده و بیماران دچار ناتوانی فیزیکی خواهند شد که در اینجا فیزیوتراپی نقش مهمی در پیشگیری از این ناتوانی دارد،  در بخش های بستری و سرپایی همکاران فیزیوتراپیست در کنار کادر درمان در مراکز درمانی مشغول کار هستند و تاکنون ۴۰۰ نفر از این همکاران به کرونا مبتلا شده و هفت نفر شهید شدند.

موذن زاده ادامه داد: تلاش و کوشش همکارانی که در خط مقدم مبارزه با کووید ۱۹ و حفظ سلامتی بیماران در ۲۰ ماه اخیر جانفشانی کرده اند و یاد و خاطره هفت شهید مدافع سلامت فیزیوتراپیست را نیز همپای صدها شهید مدافع سلامت جامعه پزشکی کشور گرامی میداریم.

وی اضافه کرد: درود بر همت و فداکاری فیزیوتراپیست ها که در کنار سایر اعضای جامعه بزرگ پزشکی ایران در سخت ترین شرایط و در خط مقدم حفاظت از سلامت مردم با ازخودگذشتگی و ایثار کماکان و تا به آخر ایستاده اند.

در ۸ سپتامبر سال ۱۹۵۱ کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی تاسیس شد، به همین دلیل هر سال این روز (۸ سپتامبر) به عنوان روز جهانی فیزیوتراپی گرامی داشته می شود. روز جهانی فیزیوتراپی فرصتی است برای تمامی فیزیوتراپیست ها در سراسر جهان تا آگاهی عمومی نسبت به نقش حیاتی حرفه شان در سلامت جامعه را افزایش دهند.

فیزیوتراپیست متخصص حفظ و افزایش توانایی افراد در حرکت و فعالیت است. یک فیزیوتراپیست با دانش خود در مورد آنچه باعث حرکت در بدن می شود، تحرک و استقلال را برای بیماران به ارمغان می آورد و بسیای از مشکلات ناشی از درد، ناتوانی های حرکتی، آسیب های ورزشی و شغلی، سالمندی و بی تحرکی را درمان می کند.

فیزیوتراپی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود.
https://www.irna.ir/news/84464157/۸۵-درصد-بیماران-کرونایی-نیاز-به-بستری-ندارند

تاریخ: ۱۴۰۰/۰۶/۱۷
منبع :


راه های ارتباط با ما
آدرس: تهران، صادقیه، خیابان سازمان آب، بعد از گلناز دهم، ساختمان عرشیا، پلاک 312، طبقه 3 ، واحد 9
icon مکاتبات فقط با صندوق پستی 191-14515 icon
تلفن : 44297617- 44297609- 44297608 
فکس : 44297588 
شماره واتس آپ پشتیبانی وبینارها و سمینارها: 09391717445
شماره واتس آپ پشتیبانی انجمن: 09102274756
ایمیل : info@iran-pta.ir , members@iran-pta.ir
 تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به “انجمن فیزیوتراپی ایران” می باشد.