به سایت انجمن فیزیوتراپی ایران خوش آمدید...

امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲     | ساعت ۶:۱۲
flag
صفحه اصلی  >  اخبار  >  وقتی سودجویان فیزیوتراپیست می‌شوند!
وقتی سودجویان فیزیوتراپیست می‌شوند! وقتی سودجویان فیزیوتراپیست می‌شوند!  (تعداد بازدید : 133)

جامعه / سلامت ۱۰:۲۵ :: ۱۴۰۲-۵-۲۴ 

🔴وقتی سودجویان فیزیوتراپیست می‌شوند! 

مسؤول کمیته حقوقی انجمن‌ فیزیوتراپی ایران گفت:تنها افرادی که دانش آموخته رشته فیزیوتراپی از دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور و دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور هستند به لحاظ علمی و قانونی می‌توانند در این حیطه فعالیت داشته باشند.

همایون آبائی، مسؤول کمیته حقوقی انجمن‌ فیزیوتراپی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، بیان داشت: فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های علوم پزشکی است که از درمان‌های دستی گرفته تا ورزش‌های درمانی و استفاده از دستگاه‌های تخصصی الکتروتراپی و درای نیدلینگ(سوزن خشک) والکترو آکوپانکچر و دیگر مواردی که در کوریکولوم آموزشی رشته فیزیوتراپی لحاظ شده را شامل می‌شود.

مسؤول کمیته حقوقی انجمن‌ فیزیوتراپی ایران  ابراز کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو از بی اطلاعی مردم عزیزمان سوء استفاده کرده و با دخالت غیر قانونی درامر درمان و تبلیغات وسیع در فضاهای مجازی باعث خسارات سنگین جانی و مالی به بیماران می‌شوند.

آبایی افزود: اخیرا هم متاسفانه تعدادی از فارغ التحصیلان یکی از رشته‌های غیر مرتبط توانبخشی که حق دخالت در درمان‌های فیزیوتراپی ندارند تحت تاثیر تبلیغات اغوا کننده فردی و شرکت در کارگاه‌های غیر قانونی و اخذ گواهی‌های غیر مجاز که به هیچ عنوان صرف شرکت در این کارگاهها مجوز استفاده از روشها و تجهییزات فیزیوتراپی نیست اقدام به استفاده از دستگاه‌های فیزیوتراپی می‌کنند که کاملا خلاف قانون است.

وی تصریح کرد: انجمن فیزیوتراپی ایران با جدیت تمام از طریق سازمان نظام پزشکی و دیگر مجاری قانونی با این افراد برخورد خواهد کرد.

مسؤول کمیته حقوقی انجمن‌ فیزیوتراپی ایران خاطرنشان کرد: در خاتمه بار دیگر به هموطنان عزیز هشدار می‌دهیم در هنگام مراجعه فردی برای درمان فیزیوتراپی به منزلشان کاملا هوشیار بوده و از فیزیوتراپیست بودن فرد با اخذ کارت نظام پزشکی یا عضویت انجمن فیزیوتراپی اطمینان حاصل کنند و در مراجعه به مراکز درمانی هم دقت کافی را به عمل آورند تا درمان فیزیوتراپی خود را به فرد غیر فیزیوتراپیست نسپارند.

https://www.farsnews.ir/amp/14020524000181


تاریخ: ۱۴۰۲/۰۷/۲۳
منبع :


راه های ارتباط با ما
آدرس: تهران، صادقیه، خیابان سازمان آب، بعد از گلناز دهم، ساختمان عرشیا، پلاک 312، طبقه 3 ، واحد 9
icon مکاتبات فقط با صندوق پستی 191-14515 icon
تلفن : 44297617- 44297609- 44297608 
فکس : 44297588 
شماره واتس آپ پشتیبانی وبینارها و سمینارها: 09391717445
شماره واتس آپ پشتیبانی انجمن: 09102274756
ایمیل : info@iran-pta.ir , members@iran-pta.ir
 تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به “انجمن فیزیوتراپی ایران” می باشد.